Revolut: převody měn podle středového mezibankovního kurzu

26. October 2018 00:00 0 komentářů

Revolut, nejrychleji rostoucí evropská fintech firma, posiluje v Česku. Místní pobočku povede David Pavliska.

Britský fintech startup Revolut otevírá pobočku v Praze. Firmu zde bude řídit David Pavliska, který byl jmenován novým Manažerem pro Českou republiku.

Pro všechny, kdo se chtějí zejména při cestování, zahraničních transakcích a nakupování online zbavit drahých bankovních poplatků, nabízí Revolut zdarma jak účty, tak platební karty.

Revolut dále přibližuje své služby českému trhu, po květnovém přímém nabíjení v korunách nyní plánuje zavést také účty s českými IBAN kódy.

V aplikaci Revolut si může každý během 60 vteřin založit běžný účet, platit v zahraničí ve více jak 150 měnách bez poplatků, na svém Revolut účtu disponovat a směňovat 25 měn a posílat domácí i zahraniční platby za aktuální mezibankovní kurzy. Díky těmto výhodám se stala služba extrémně populární a jen v Evropě ji využívá přes 3 miliony uživatelů.

V květnu letošního roku zavedl Revolut přímé nabíjení v českých korunách a oficiálně tak vstoupil na tuzemský trh. Fintech startup z Velké Británie si velmi rychle získal oblibu a po několika měsících má v Česku silnou komunitu s více než 40 000 klienty. Jejich počet přitom stále roste, denně o více než 100 nových klientů.

To však znamená, že většina Čechů stále platí vysoké bankovní poplatky a zejména při cestách a platbách do zahraničí zbytečně přichází o své peníze. Revolut nabízí skvělou alternativu v podobě levnějších služeb a lepšího zákaznického servisu. Klienty láká na nulové skryté poplatky, přehledné a jasné smlouvy a zejména na převody měn na základě momentálního, středového mezibankovního kurzu. Ten je oproti běžně nabízeným kurzům výrazně výhodnější. Nyní navíc Revolut plánuje zavést také účty s českými IBAN kódy.

Revolut zároveň v Praze otevírá pobočku. Aktivity Revolutu v Česku bude nově řídit David Pavliska. Jedním z jeho cílů bude hledat partnery, kteří sdílí misi Revolutu - vrátit lidem kontrolu nad jejich financemi. “Tento týden jsme v Evropě dosáhli velkého milníku 3 milionů uživatelů. Ti všichni se zbavili poplatků za transakce v cizích měnách. V některých zemích nám přibývá tisíc zákazníků denně a například na Maltě už obsluhujeme 10 % veškeré populace. Proč by zrovna Češi měli nadále platit vysoké poplatky, když Revolut nabízí směňování za které není potřeba platit? Jsem rád, že nám toto poselství bude v roli Manažera pro Česko pomáhat šířit právě David Pavliska,” uvedl Andrius Biceika, obchodní ředitel Revolutu.

“Revolut je nejrychleji rostoucí fintech projekt v Evropě, dnes už expanduje i do USA a Asie. Je mi opravdu velkou ctí, že se stávám součástí mezinárodního týmu talentů a mohu projekt v ČR vést. Těším se na komunikaci s místní komunitou i na spolupráci s brand ambasadory, médii a potenciálními obchodními partnery. Každý trh je jiný a já chci českým klientům zaručit uživatelskou zkušenost, která bude odpovídat jejich skutečným potřebám. Mým cílem je skrze Revolut pozvednout správu financí Čechů na novou úroveň,” shrnuje David Pavliska, nově jmenovaný manažer Revolutu v České Republice.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Počítačové hry v hlavě – a to dokonce multiplayer

Pavel Houser , 03. August 2019 06:30

Tetris v podání vědců z University of Washington připomíná málem telepatii – jeden z hráčů vidí pada...

VíceKalendář

25. 08.

29. 08.
VMworld US 2019
05. 09.

06. 09.
Technical Computing Camp 2019
06. 09.

11. 09.
IFA 2019
RSS 

Zprávičky

Larry Ellison má 75 let

ČTK , 17. August 2019 08:00

Larry Ellison stál u zrodu softwarového gigantu Oracle. Bývá popisován jako extravagantní multimilia...

Více 0 komentářů

ICT odborníků je v ČR stále nedostatek, medián mzdy je přes 52 tisíc Kč

Pavel Houser , 16. August 2019 10:00

Nejvíce si vydělají ICT odborníci v peněžnictví a pojišťovnictví, ať už se jedná o specialisty nebo ...

Více 0 komentářů

T-Mobile letos vyplatil dividendu 5,6 miliardy Kč

ČTK , 16. August 2019 09:01

Konkurenční O2 za loňský rok vyplatila akcionářům celkem 6,5 miliardy Kč....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

Avast v pololetí zvýšil tržby o 9 % na 422 milionů USD

ČTK , 16. August 2019 09:00

Důležitou událostí první poloviny roku bylo vydání řešení pro Internet věcí....

Více 0 komentářů

Fiskální rok 2019/2020 začal pro Lenovo úspěšně

Pavel Houser , 16. August 2019 08:00

Čtvrtina sestavených počítačů na světě je značky Lenovo, firma má podíl na trhu 24,9 %....

Více 0 komentářů

Hlasové zprávy uživatelů pro Facebook přepisovali lidé

ČTK , 15. August 2019 10:00

Zásady Facebooku ohledně užívání dat se konkrétně o nahrávkách nezmiňují....

Více 0 komentářů

Čínská centrální banka je téměř připravena na vlastní kryptoměnu

ČTK , 15. August 2019 09:00

Chystaná digitální měna se kvůli objemu transakcí nebude spoléhat na blockchain....

Více 0 komentářů