Šéf Intelu nastínil budoucnost výpočetní techniky

07. leden 2015 09:40 0 komentářů

Společnost Intel na výstavě CES v Las Vegas představila hned několik technologických novinek a iniciativ, které by měly dát elektronice nový rozměr. Součástí těchto novinek je i modul Intel Curie, hardwarový produkt pro zařízení integrovaná do oblečení; nové využití kamery Intel RealSense např. v robotech, helikoptérových dronech a 3D technologiích. V neposlední řadě Intel prezentoval iniciativu Diversity in Technology, jejíž součástí je investice 300 milionů amerických dolarů do podpory rozmanitosti ve společnosti Intel a v rámci technologického odvětví obecně.

Nástup nové uživatelské zkušenosti s osobními počítači, inteligentními a propojenými zařízeními a revoluce v oblasti nositelné elektroniky nově definují vztah mezi spotřebiteli a technologií,” říká šéf Intelu Brian Krzanich. „Naším cílem je pomáhat prostřednictvím technologií Intel řešit reálné problémy a umožňovat takovou uživatelskou zkušenost, po níž uživatelé a firmy skutečně touží. Abychom však byli schopni toho dosáhnout, musíme podporovat další růst různorodosti a začlenění v celém technologickém odvětví. Ženy a dosud marginalizované skupiny budou hrát stále významnější úlohu jako spotřebitelé, tvůrci, lídři nebo při utváření názorů ostatních.

Brian Krzanich toto prohlásil během své přednášky na Mezinárodní výstavě spotřební elektroniky 2015. Zároveň představil nositelné zařízení vyvinuté ve spolupráci s firmou Oakley, předním designovým výrobcem brýlí, spolupráci na projektu v oblasti 3D technologií s HP a rovněž zdůraznil význam True Key, nové víceplatformové aplikace od Intel Security, jež pracuje s osobnostními rysy, jako je tvář nebo otisky prstů, a usnadňuje tak přihlašování.

Revoluce nositelné elektroniky

Vzestup elektroniky integrované do oblečení vytváří nové pole pro inovace. Brian Krzanich představil plány pro modul Intel Curie1, což je drobný hardwarový produkt postavený na vůbec prvním specializovaném SoC od Intelu pro zařízení integrovaná do oblečení. Modul by se měl na trhu objevit v druhé polovině roku, přičemž bude vybaven SoC Intel Quark SE, nízkoenergetickým Bluetooth rozhraním, čidly a dobíjením pro baterii.

Segmentu nositelné elektroniky se Intel věnuje velice aktivně. Ostatně již loni na stejné akci Brian Krzanich představil několik projektů a od té doby společnost uvedla několik produktů i iniciativ s různými módními, fitness a lifestylovými značkami, například Basis Peak, Fossil Group, Luxottica Group, MICA and Opening Ceremony, SMS Audio, a iniciativu “Make it Wearable”.

Na tomto základě dnes společnosti Intel a Oakley představily strategickou spolupráci v oblasti nositelné elektroniky. Firma Oakley je první značkou koncernu Luxottica Group, jež spolupracuje s Intelem na vývoji prémiových, luxusních a sportovních brýlí vybavených inteligentní technologií. Brian Krzanich při té příležitosti na pódiu doprovodil šéf Oakley Colin Baden, jenž zdůraznil, že obě společnosti spolupracují na inteligentním produktu, jenž by měl být uveden na trh v druhé polovině roku a měl by přispívat ke zlepšení výkonu sportovců.

Generální ředitel společnosti Intel též představil Nixie, tedy produkt, jenž se stal vítězem soutěže „Make it Wearable” za rok 2014. Jde o vůbec první nositelnou kameru, která dokáže létat. Nixie se vám uvelebí na zápěstí jako náramek, najednou se rozepne, vzlétne a vyfotí váš dokonalý portrét. Brian Krzanich na pódiu uvítal zakladatele projektu Nixie Christopha Kohstalla a Jelenu Jovanovicovou, s nimiž rozmlouval o celé soutěži a o přínosu, jaký má pro inovátory a podnikatele. Společně pak všichni zapózovali pro vůbec první fotografii pořízenou Nixie v letu a Brian Krzanich následně prohlásil, že Intel bude soutěž sponzorovat i v příštím roce.

Větší rozmanitost v oblasti technologií

Brian Krzanich, jenž poukázal na souběh oznámení týkajících se žen a marginalizovaných menšin, zároveň představil iniciativu Diversity in Technology (Rozmanitost v technologii).

Na podporu této iniciativy si společnost Intel stanovila odvážný cíl najímat a udržet pracovníky tak, aby — je-li to jen trochu možné — odráželi realitu současné Ameriky a aby bylo dosaženo plnohodnotného zastoupení žen a marginalizovaných menšin do roku 2020. Pokud se toho podaří dosáhnout, pak pracovní síla ve společnosti Intel bude lépe odrážet množství talentů ve Spojených státech, včetně jejich vyváženějšího zastoupení na vedoucích pozicích.

Intel rovněž plánuje investovat na 300 milionů amerických dolarů na získání konstruktérů a badatelů z řad menšin a marginalizovaných komunit, aktivně podporovat najímání pracovních sil z řad těchto skupin a investovat do programů, které budou podporovat jejich pozitivnější zastoupení v rámci technologického a herního průmyslu.

Vybízíme naše odvětví, aby opět dokázalo, že to, co se může jevit jako nemožné, je ve skutečnosti možné, když o změnu začneme usilovat a když jasně stanovíme své cíle,” prohlásil Brian Krzanich. „Bez pracovní síly, jež bude velmi věrně odrážet populaci, budeme přicházet o příležitosti a zároveň se budeme připravovat o možnost pochopit, o co naši zákazníci vlastně stojí.

Intel se plánuje spojit s několika partnery v počítačovém odvětví a podporovat společně nové programy pro tuto iniciativu. Účast v programu již přislíbili zástupci International Game Developers Association, E-Sports League, National Center for Women in Technology, CyberSmile Foundation, Feminist Frequency nebo Rainbow PUSH. Společnost dále plánuje prohloubit spolupráci se vzdělávacími programy na základních školách a rozšířit spolupráci s technickými a informačními obory na vyšším stupni škol, včetně těch, do nichž docházejí studenti z menšin.

Výpočetní technika ze řetězu utržená

Výpočetní technika byla dosud povětšinou definovaná interakcí mezi člověkem a displejem, klávesnicí a myší. Brian Krzanich ve svém projevu poukázal na několik nových technologií a aplikací z reálného světa, které představují přechod digitálních technologií do 3D a zároveň osvobozují uživatele od kabelů a hesel.

Krzanich představil širokou škálu funkcí, které budou do produktů uvedeny do konce roku, včetně True Key, zcela nové multifunkční aplikaci od Intel Security, jež bude řešit problém s hesly. Aplikace True Key používá osobnostní rysy, jako je obrys tváře nebo otisky prstů a výrazně usnadňuje přihlašování. True Key je podporována systémy iOS, Android, Windows, Mac a všemi předními prohlížeči. V následujících měsících se bude dodávat defaultně nainstalovaná v zařízeních od HP a Lenovo a stane se součástí McAfee LiveSafe.

Krzanich též představil spolupráci na bezdrátovém dobíjení s organizacemi Hilton, Jaguar Land Rover, San Francisco International Airport a Marriott. Obsahem této spolupráce jsou pilotní projekty bezdrátového nabíjení a instalace nabíjecích bodů v hotelech Marriott včetně JW Marriott, Marriott, Renaissance, Courtyard a Residence Inn.

Šéf Intelu dále poznamenal, že ve stále větším počtu zařízení typu 2v1, tabletů, laptopů a all-in-one PC lze nalézt kamery Intel Real Sense, přičemž mnohé z nich budou poháněny novou, pátou generací procesorů Intel Core, které se na trhu objeví letos na jaře.

Digitální technologie se stále silněji posunují do třetího rozměru a i proto Brian Krzanich na pódiu uvítal Diona Weislera, výkonného viceprezidenta divize HP pro tiskárny a osobní systémy. Weisler osvětlil, jakým způsobem HP pracuje na vývoji komplexního ekosystému a oznámil, že nová technologie HP Multi Jet Fusion, navržená pro řešení kritických nedostatků v rychlosti, kvalitě a cenové efektivitě, bude postavena na nových procesorech Intel Core i7. Podle Weislera je dodatečný výkon a škála technologií Intel kritickým aspektem pro realizaci plného potenciálu 3D tisku.

Inteligence všude kolem

Brian Krzanich zdůraznil několik oblastí, v nichž nástup propojené výpočetní inteligence pomáhá měnit řadu aspektů lidského života. Na podporu svého tvrzení dal několik příkladů, jako jsou roboti nebo drony, přičemž podotkl, že kamery Intel RealSense mohou nabídnout intuitivní prevenci kolizí nebo i řešit složité problémy. Společnost Ascending Technologies chce použít kamery Intel RealSense k vývoji inteligentních a bezpečnějších helikopterových dronů, zatímco iRobot spolupracuje s Intelem s cílem využít technologii pro vývoj inteligentních robotických platforem.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Microsoft a GitHub

Pavel Houser , 13. červen 2018 13:30
Pavel Houser

Transakce v hodnotě 7,5 miliardy dolarů je dost velká i na poměry Microsoftu, takže se prodejem GitH...

VíceRSS 

Zprávičky

Praha spustila server s daty o městě

ČTK , 25. červen 2018 08:00

Použitá data Operátor ICT získává zejména z městských společností....

Více 0 komentářů

Útočníci se snaží zneužít fotbalovou horečku

Pavel Houser , 23. červen 2018 11:59

Nová phishingová kampaň se snaží lákat oběti ke stažení infikovaného rozpisu a výsledků fotbalového ...

Více 0 komentářů

Systém pro STK by měl za 120 mil. Kč nadále provozovat AutoCont

ČTK , 22. červen 2018 10:00

V novém smluvním období by firma měla zajistit také propojení s obdobnými systémy jednotlivých člens...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Divize firmy Deutsche Telekom T-Systems ruší 10 000 míst

ČTK , 22. červen 2018 09:00

Na 6000 míst z celkového počtu má být zrušeno v Německu v průběhu příštích tří let....

Více 0 komentářů

Šéfovi Intelu srazil vaz vztah na pracovišti

ČTK , 22. červen 2018 08:00

Ve funkci předsedy představenstva a člena správní rady Krzaniche přechodně nahradí dosavadní finančn...

Více 0 komentářů

Musk: Favoritem pro evropskou továrnu na baterie Tesly je Německo

ČTK , 21. červen 2018 10:00

Revoluce elektrických aut zvýší do roku 2025 hodnotu evropského trhu s bateriemi na zhruba 250 milia...

Více 1 komentářů

Česko testuje komunikaci mezi auty, vlaky a MHD

ČTK , 21. červen 2018 09:00

Vozidla si budou vyměňovat informace například o tom, jak je vlak daleko od závor, nebo že tramvaj v...

Více 0 komentářů