Lidé ve firmách: Brian Krzanich novým generálním ředitelem společnosti Intel a další novinky

Tereza Sýkorová , 08. květen 2013 06:00 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: Brian Krzanich novým generálním ředitelem společnosti Intel a další novinky

V rubrice "Lidé ve firmách" vám přinášíme nejžhavější informace o personálních změnách ve významných společnostech. Tentokrát přinášíme novinky ze společností Asociace.BIZ, Bibby Financial Services, Fortinet, Checkpoint, Intel, Kaspersky a Vodafone.

Asociace.BIZ

Richard Koza
Richard Koza
Novým ředitelem Asociace.BIZ - Asociace dodavatelů internetových řešení se stal od dubna 2013 Ing. Richard Koza. Nahrazuje ve funkci Jana Bambase.

Richard působí v českém i mezinárodním internetu od roku 1995. Od počátku byl činný v telekomunikačním sektoru a v roce 1998 založil i řídil jednoho z prvních internetových providerů na území ČR.

Stál mj. u založení sdružení CZ.NIC - správce národní domény .cz a působil zde jako předseda představenstva.V současné době je společníkem i investorem v několika společnostech zabývajících se finančním managementem, investicemi a internetem. Je ženatý a ve volném čase hraje rád golf.

Bibby Financial Services

Simon Davies
Simon Davies
Bibby Financial Services (BFS), jedna z předních světových společností poskytující alternativní financování malých a středních podniků, jmenovala do funkce generálního ředitele pro Evropu pana Simona Daviese.

Simon Davies byl od prosince roku 2011 členem představenstva společnosti a od konce letošního března převzal zodpovědnost za pobočky v evropských zemích.

Od začátku finanční krize v roce 2007 se poptávka po produktech a službách společnosti BFS prudce zvýšila. Počet klientů za tu dobu vzrostl o neuvěřitelných 250 %. „Zatímco jiné finanční instituce, zejména tradiční věřitelé, se pokoušeli reagovat na nestabilní prostředí, BFS využilo své hbitosti a flexibility k rozšíření služeb na celém kontinentě,“ komentoval Simon Davies. „Mám radost, že mohu navázat na tuto strategii svých předchůdců.

Ve své nové roli bude Simon Davies čerpat ze zkušeností z půldruhého roku dlouhého působení v BFS a patnácti let ve vedoucích manažerských pozicích organizací jako je De Lage Landen International (Rabobank) v Nizozemsku a Volvo Financial Services, pro které pracoval v několika zemích, naposledy v Jižní Americe. Davies také nadále povede oddělení pro mezinárodní obchod (International Trade Proposition), jež se zabývá produkty obchodního financování pro sektor malých a středních podniků.

Můj předchůdce Mark Cleaver odvedl v předchozích šesti letech pozoruhodnou práci, když dokázal vést v Evropě společnost v obzvláště těžkém ekonomickém klimatu,“ komentoval Simon Davies svoje jmenování. „Přejeme si, aby naše nabídka nadále uspokojovala finanční potřeby podniků v celé Evropě. Díky lokálním pobočkám jsme schopni rychle a informovaně rozhodovat o úvěrech a poskytnout vysokou úroveň klientského servisu, který bude pomáhat zvyšovat důvěru v podnikatelské investice v průběhu nejbližších let,“ dodal Davies.

Fortinet

Ahmed Rubaie
Ahmed Rubaie
Fortinet® − přední světový výrobce řešení v síťové bezpečnosti – oznámil jmenování pana Ahmeda Rubaie na pozici CFO a COO.

Rubaie je velmi zkušený manažer s velkou praxí z oboru finančního řízení, ale také s mnoha zkušenostmi operativního řízení na globální úrovni. Od roku 2008 pracoval ve společnosti Ariba Inc., která byla v říjnu 2012 převzata firmou SAP, na pozici „Executive Vice President“ a „CFO“. Osm let působil ve společnosti Avery Dennison. Dále pracoval ve společnosti BHP Billiton a šest let také strávil ve společnostech Coopers & Lybrand a Deloitte & Touche. Ahmed Rubaie získal bakalářský diplom na Albion College a vystudoval University of Detroit School of Law.

Checkpoint

Peter Kovalčík
Peter Kovalčík
Check Point Software Technologies Ltd., celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, rozšiřuje svůj tým odborníků o Petera Kovalčíka.

Peter Kovalčík přichází na pozici Security Engineer. Bude zodpovídat za technicko–prodejní podporu partnerského kanálu v rámci bezpečnostních projektů v regionu Východní Evropy (Česká republika, Slovensko, Maďarsko a oblast Jadranu). Jeho hlavním cílem je poskytovat kvalitní služby obchodním partnerům a zákazníkům. Dále by se rád zaměřil na rozvoj klíčových zákazníků a pomáhal upevňovat pozici na trhu společnosti Check Pointu, jako lídra v oblasti komplexní bezpečnosti.

Preferuji osobitý přístup k jednotlivým projektům, kde spokojenost obchodního partnera a zákazníka je pro mně na prvním místě. To je dle mého názoru základem každého úspěšného byznysu. S produkty Check Point mám několikaleté zkušenosti, patří mezi světovou špičku a poskytují zákazníkům velkou přidanou hodnotu. Jsem rád, že mohu být součástí Check Point týmu a chtěl bych navázat na jejich skvělou práci a přispět k dalšímu rozvoji. Je to pro mě velká výzva,“ uvedl Peter Kovalčík.

Petera Kovalčíka znám jako špičkového odborníka ještě z jeho působení v DNS a věřím, že bude významnou posilou našeho obchodního týmu v Check Pointu,“ říká Martin Koldovský, SE Manager ze společnosti Check Point

Peter Kovalčík má bohaté zkušenosti z oblasti zabezpečení firemních prostředí. Do Check Pointu přichází z firmy DNS, kde poslední 4 roky působil na pozici Senior Consultant. Jeho specializací byla bezpečnostní řešení pro podnikové sítě, autentizace a ochrana dat zákazníků. Je absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze.

Mezi jeho záliby patří cestování a sporty (zejména tenis a badminton).

Intel

Brian Krzanich
Brian Krzanich
Společnost Intel oznámila, že její představenstvo jednomyslně zvolilo Briana Krzaniche jako nástupce Paula Otelliniho v pozici generálního ředitele (CEO). Krzanich se generálním ředitelem stane na výroční valné hromadě společnosti Intel 16. května.

Krzanich, který od ledna 2012 působil jako provozní ředitel (Chief Operating Officer), se stane celkově šestým generálním ředitelem společnosti Intel. Jak již bylo dříve oznámeno, Otellini odstoupí na výroční valné hromadě z pozice generálního ředitele a člena představenstva.

Představenstvo společnosti Intel po náročném a důkladném výběrovém řízení je potěšeno tím, že to bude právě Brian Krzanich, který povede Intel a bude určovat novou generaci technologií, jež bude představovat budoucnost počítačů,“ uvedl Andy Bryant, předseda představenstva společnosti Intel.

Brian je silný lídr, který má hluboké porozumění pro počítačový byznys,“ dodal Bryant. „Jeho profesní kariéra a strategické myšlení mu ve spojení s jeho otevřeným přístupem k řešení problémů získaly hluboký respekt zaměstnanců, zákazníků a partnerů. Má optimální kombinaci vědomostí a zkušeností, aby vedl společnost Intel v době rychlých změn technologií a celého odvětví.

Krzanich, kterému je 52 let, prošel od roku 1982, kdy nastoupil do společnosti Intel, řadou technických a manažerských pozic. „Jsem poctěn příležitostí řídit společnost Intel,“ řekl Krzanich. „Disponujeme působivými prostředky, úžasným talentem a unikátní historií inovací. Těším se na spolupráci s týmem vedení společnosti a zaměstnanci, s nimiž společně budeme s pýchou navazovat na naši historii, a současně se čím dál rychleji posouvat do nové éry ultra-mobility.

Představenstvo dále zvolilo Renée Jamesovou, které je 48 let, prezidentkou společnosti Intel. Také ona se nové role ujme 16. května a připojí se ke Krzanichovi při řízení společnosti. „Těším se na spolupráci s Renée, s níž zahájíme novou kapitolu v historii společnosti Intel,“ řekl Krzanich. „Její hluboké porozumění a vize budoucnosti počítačové architektury ve spojení s jejími zkušenostmi z oblasti výzkumu a vývoje v rámci jedné z největších světových softwarových společností budou pro Intel významným přínosem.

Jako provozní ředitel řídil Krzanich více než padesát tisíc zaměstnanců divizí společnosti Intel, jmenovitě Technology and Manufacturing Group, Intel Custom Foundry, NAND Solutions group. Byl také zodpovědný za lidské zdroje a strategii společnosti Intel vzhledem k Číně (Information Technology Intel’s China strategy).

Jamesová, které je 48 let, má široké znalosti z počítačového odvětví, včetně hardwaru, bezpečnosti, softwaru a služeb, jež rozvíjela v manažerských pozicích v rámci společnosti Intel a jeho softwarových poboček – společností Havok, McAfee a Wind River. V současné době rovněž působí ve vedení společností Vodafone Group Plc a VMware Inc. Pracovala také v týmu bývalého generálního ředitele společnosti Intel Andy Grovea.

Kaspersky

Kamilo Tomáš
Kamilo Tomáš
Společnost Kaspersky Lab posílila tým v České republice. Do pozice eCommerce Manager CEE nastoupil Kamilo Tomáš. Bude zodpovídat za řízení a rozvoj online prodejních kanálů na 21 trzích střední a východní Evropy, včetně České republiky.

Před nástupem do Kaspersky Lab pracoval Kamilo Tomáš několik let v Českých aeroliniích, kde jako Senior eCommerce Coordinator vedl oddělení eCommerce. Dohlížel zde mimo jiné na implementaci webové analytiky, integraci affiliate systému, vývoj mobilního webu nebo vývoj systémů pro porovnávače cen letenek. Před tím získal řadu zkušeností s online prodejem ve společnosti 123shop.cz jako projektový manažer a člen dozorčí rady. Vystudoval marketing a management na Australian College of Technology v Sydney.

Ve společnosti Kaspersky Lab bude mít Kamilo Tomáš mimo jiné na starosti rozvoj online distribuce, management lokálních zastoupení, implementaci a správu projektů souvisejících s online prodejem nebo optimalizaci současných eCommerce platforem.

Rozvoj online prodejních kanálů v tak rozmanitém prostředí jakým je střední a východní Evropa je pro mě velkou výzvou. Těším se, že lokálním uživatelům budeme přinášet špičková řešení online zabezpečení,” řekl Kamilo Tomáš, nový eCommerce Manager Kaspersky Lab pro střední a východní Evropu.

Česká republika je pro rozvoj podnikání Kaspersky Lab ve střední a východní Evropě strategickou zemí. Otevřením nové pozice posilujeme naši působnost v Česku i v celém regionu. Podnikání Kaspersky Lab je stejně jako trh se softwarem v regionu hodně rozvinutý a na tomto základě plně rozvíjíme i oba prodejní kanály – online i offline,“ dodal Andrej Slobodjanik, ředitel společnosti Kaspersky Lab pro střední a východní Evropu.

Vodafone

Markéta Kuklová
Markéta Kuklová
Od května nastupuje na pozici tiskové mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová. Ve funkci vystřídá Alžbětu Houzarovou, která po pěti letech působení v PR Vodafonu odchází čelit zásadní výzvě – narození potomka. Markéta Kuklová má mnohaleté zkušenosti z oblasti externí komunikace, které nasbírala ve společnostech Microsoft, CoLin a Tiscali.

Markéta Kuklová přichází do Vodafonu ze společnosti Microsoft, kde 6 let stála v čele týmu externí komunikace. Velkým dílem přispěla k vytvoření strategie pro externí i interní komunikaci české pobočky, byla průkopníkem implementace využití sociálních sítí a podílela se na CSR aktivitách společnosti v rámci České republiky. Před příchodem do Microsoftu působila ve společnostech CoLin, Tiscali, IXOS Software a EDS. V současné době dokončuje MBA studium na Brno International Business School. Volný čas tráví Markéta se svou rodinou. Ráda jezdí na horském kole a kolečkových bruslích, čte, cestuje a stará se o své domácí mazlíčky.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Coca-Cola připojí 300.000 chladicích boxů v Evropě k internetu

ČTK , 22. červenec 2018 12:56

Smart chladicí boxy umožňují i interakci prostřednictvím mobilních aplikací....

Více 0 komentářů

Hackeři ukradli zdravotní záznamy 1,5 milionu Singapurců

ČTK , 20. červenec 2018 14:37

Cílem útoku bylo prý získat podrobné údaje o singapurském premiérovi a také o lécích, které užíval....

Více 0 komentářů

Ericsson je díky úsporám v mírném zisku

ČTK , 20. červenec 2018 11:36

Švédský podnik se v poslední době potýkal se slábnoucí poptávkou telekomunikačních operátorů....

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Čip v občanském průkazu si zatím aktivovala třetina lidí

ČTK , 20. červenec 2018 08:00

Prostřednictvím Portálu občana lidé mají přístup např. k údajům o důchodu nebo si mohou pořídit výpi...

Více 0 komentářů

Red Hat Ansible Engine přináší další automatizaci cloudu

Pavel Houser , 19. červenec 2018 13:52

Nejnovější verze platformy Red Hat Ansible Engine 2.6 rozšiřuje automatizaci cloudů AWS, Google Clou...

Více 0 komentářů

Samsung chystá na příští rok telefon se sklopným displejem

ČTK , 19. červenec 2018 10:00

Displej půjde složit na polovinu jako peněženku. Ve složeném stavu je na přední straně přístroje men...

Více 0 komentářů

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů