Lidé ve firmách: Jason King viceprezidentem pro obchod a marketing UPC Česká republika a další novinky

Tereza Sýkorová , 11. září 2013 17:50 0 komentářů
Rubriky: Personalistika
Lidé ve firmách: Jason King viceprezidentem pro obchod a marketing UPC Česká republika a další novinky

V rubrice "Lidé ve firmách" vám přinášíme nejžhavější informace o personálních změnách ve významných společnostech. Tentokrát přinášíme obzvláště bohatou úrodu novinek ze společností BSA, Capgemini, Cofely, KPMG, Lenovo, SAP a UPC.

BSA

Victoria Espinelová
Victoria Espinelová
Protipirátská organizace BSA | The Software Alliance jmenovala Victorii Espinelovou do funkce prezidentky a generální ředitelky. Espinelová dříve působila v Obamově vládě jako koordinátorka pro ochranu práv duševního vlastnictví. Funkci přebírá po Robertu Holleymanovi, který po 23 letech ve funkci letos na jaře odstoupil.

Victoria přichází s obrovskými zkušenostmi s řešením klíčových problémů v oblastech obchodní politiky, přístupu k trhům a ochrany duševního vlastnictví. Je osvědčeným lídrem, jenž se těší respektu významných osobností ve Spojených státech i po celém světě. Jsem přesvědčen, že naše odvětví bude skvěle zastupovat,” prohlásil Pascal Di Fronzo, předseda správní rady BSA, viceprezident a hlavní právník společnosti Autodesk.

Victoria Espinelová kromě působení ve vládní administrativě Baracka Obamy pracovala také v Bushově administrativě - nejprve jako hlavní právnička úřadu pro americký obchod, posléze jako náměstkyně ředitele úřadu pro duševní vlastnictví a inovace. Před nástupem do státní sféry pracovala v právnických kancelářích Covington & Burling v Londýně a Washingtonu a Sidley Austin v New Yorku.

Capgemini

Tomáš Hlinka
Tomáš Hlinka
Společnost Capgemini, přední světový poskytovatel služeb v oblasti poradenství, technologií a outsourcingu, jmenovala Tomáše Hlinku novým obchodním ředitelem a ředitelem poradenské divize (Chief Sales Officer & Head of Consulting). Tomáš Hlinka bude mít na starost obchodní aktivity firmy a zároveň povede divizi konzultantů. Jeho cílem bude mimo jiné budovat dlouhodobé vztahy se strategickými zákazníky a dohlížet na vysokou profesionální úroveň a kvalitu dodávaných služeb.

Tomáš Hlinka má více jak 20 let zkušeností z IT oboru a jeho hlavní specializace je budování end-to-end řešení a profesionálních služeb. Své hluboké znalosti uplatňoval v různých odvětvích a pomáhal v rozvoji firmám bez ohledu na jejich velikost, velkým nadnárodním korporacím i malým regionálním podnikům.

Do Capgemini přichází ze společnosti Microsoft Czech Republic, kde od roku 2009 pracoval jako Services Director a měl na starost například transformaci divize služeb a tým pod jeho vedením za poslední 3 roky vykazoval v průměru 20% nárůst příjmů. Předtím pracoval ve společnosti ARBES Technologies jako CEO, kde provedl restrukturalizaci celé firmy. Od roku 2000 působil 6 let na vysokých manažerských pozicích ve společnosti Oracle Czech a následně se přesunul na pozici Consulting Cluster Director v Oracle EE&CIS se zodpovědností za rozvoj konzultačních služeb v regionu jihovýchodní Evropy.

Společnost Capgemini reprezentuje významného a stabilního dodavatele konzultačních a technologických služeb, který je strategickým partnerem svých zákazníků. Toto spojení je pro mne velkou výzvou a motivací přispět svými zkušenostmi k dalším úspěšným projektům pro naše zákazníky,“ říká Tomáš Hlinka, Chief Sales Officer & Head of Consulting ve společnosti Capgemini.

Cofely

Peter Strýček
Peter Strýček
Peter Strýček se stal předsedou představenstva a zastupujícím generálním ředitelem společnosti Cofely v České republice, dceřiné firmy francouzského energetického koncernu GDF SUEZ. Strýček v Cofely zastává taktéž pozici generálního ředitele pro východní Evropu. Peter Strýček bude nadále pokračovat v rozvoji a expanzi Cofely na českém trhu.

Mojím cieľom je spoznať súčasnú situáciu v spoločnosti a z pozície predsedu predstavenstva a zastupujúceho generálneho riaditeľa následne vypracovať stratégiu budúceho fungovania a smerovania spoločnosti v strednodobom a dlhodobom horizonte,“ říká Peter Strýček.

Peter Strýček je inženýrem v oboru energetické efektivity budov, který absolvoval na Stavební fakultě Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Kariéru v tomto odvětví započal na Slovenskou v roce 1992, od kdy se soustavně věnuje energetickému byznysu, především teplárenství, facility managementu a energetickým službám. V březnu roku 2009 vstoupil do energetické skupiny Hetech Services strategický partner GDF SUEZ a Peter Strýček dostal na starosti obchodní aktivity skupiny GDF SUEZ na Slovensku. V lednu 2013 byl jmenován do pozice generálního ředitele Cofely pro východní Evropu. Do jeho kompetence spadá Česká republika, Slovensko, Polsko a Rusko.

KPMG

Zdeněk Tůma, bývalý guvernér ČNB, se stal partnerem v oddělení Management Consulting v KPMG Česká republika. Již od roku 2012 je a jako partner nadále bude odpovědný především za služby pro bankovnictví. Zaměří se zejména na oblast regulace a řízení rizik a lidských zdrojů.

Zdeněk Tůma
Zdeněk Tůma
Zdeněk Tůma absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze v roce 1983. V letech 1993–1995 byl poradcem tehdejšího ministra průmyslu a obchodu. Později pracoval jako hlavní ekonom Patria Finance a jako výkonný ředitel Evropské banky pro obnovu a rozvoj. V devadesátých letech vyučoval ekonomii na Univerzitě Karlově, kde byl také jmenován docentem. V období 1999–2001 byl viceguvernérem České národní banky, v letech 2000–2010 zastával funkci jejího guvernéra. Od roku 2011 působí jako poradce ve společností KPMG Česká republika.

Je členem mnoha odborných společností, vědeckých rad a komisí; v letech 1999–2001 byl prezidentem České společnosti ekonomické. Publikoval v odborných časopisech a podílel se na překladech učebnic makroekonomie a korporátních financí. Od října 2010 je zastupitelem hl. m. Prahy.

Zdeněk Tůma je ženatý a má tři děti. Ve volném čase rád sportuje – k jeho oblíbeným sportům patří běh, cyklistika, běžky, tenis či golf.

Petr Toman
Petr Toman
Petr Toman se jako partner v oddělení Daňového poradenství bude věnovat zejména rozvoji služeb v oblasti nepřímých daní a posílení poradenství v daňových sporech se správci daně či v rámci soudních jednání.

Petr Toman absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze v roce 1998, kdy také nastoupil do KPMG Česká republika, následně vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2002 získával zkušenosti na stáži v KPMG v Německu a o rok později byl povýšen na pozici Manager, v roce 2006 na pozici Senior Manager a v roce 2011 na pozici Director.

Je aktivním členem Komory daňových poradců České republiky. Problematiku nepřímých daní také přednáší na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Petr Toman je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří rekreační sport, orientační motoristické soutěže a cestování.

Lenovo

Lucie Orlovská
Lucie Orlovská
Od začátku září dochází ke změnám v lokálním marketingovém týmu společnosti Lenovo. Na pozici Marketing Manager nastupuje Lucie Orlovská, dosavadní marketingový manažer českého zastoupení společnosti Robert Janásek byl jmenován regionálním marketingovým manažerem.

Lucie Orlovská bude zodpovědná za plánování a realizaci veškerých marketingových kampaní v České republice. Na manažerský post postupuje po více než dvouleté zkušenosti se zajišťováním marketingových aktivit společnosti Lenovo na našem trhu jako Senior Marketing Specialist.

Robert Janásek
Robert Janásek
Před nástupem do společnosti Lenovo pracovala ve společnosti JCDeacux, kde působila na pozici Marketing & Sales Specialist. Lucie Orlovská vystudovala vysokou školu Escuela Superior de Marketing y Administración, k jejím koníčkům patří především sport, tanec a cestování.

Robert Janásek bude na pozici marketingového manažera pro region EET zodpovídat za koordinaci marketingových aktivit společnosti Lenovo ve východní Evropě a Turecku. Robert Janásek již zajišťoval vedle působení v české pobočce také channel marketing na regionální úrovni. Do společnosti Lenovo nastoupil před necelými pěti lety po zkušenostech s marketingem v segmentu domácností a malých podnikatelů v Telefónica O2. Mezi jeho záliby patří cestování a sport.

SAP

Ivo Kramoliš
Ivo Kramoliš
S platností od 2. září nastupuje na pozici generálního ředitele společnosti SAP ČR s.r.o. Ivo Kramoliš. Dosavadní generální ředitel Roman Teiml předává svému dlouholetému kolegovi vedení pobočky a po dvouapůlletém působení na této pozici se rozhodl pokračovat v profesní kariéře mimo SAP.

Ivo Kramoliš přišel do společnosti v roce 2011 na pozici ředitele pro oblast služeb v regionu střední a východní Evropy. Na této pozici zůstává nadále a paralelně bude zastávat i pozice prozatímního generálního ředitele české pobočky SAP. Před příchodem do SAP pracoval Ivo Kramoliš na manažerských pozicích ve společnostech Siemens a IBM. Během svého více než dvouletého působení v SAP měl Ivo Kramoliš vliv na výrazný nárůst profitability a prodejů v oblasti služeb. Díky svým rozsáhlým zkušenostem v oblasti rozvoje obchodu a znalostem českého i regionálního trhu je výraznou posilou lokálního týmu.

Mým cílem ve vedení české pobočky je rozvoj inovativních řešení, která pomohou našim zákazníkům dosáhnout lepší konkurenceschopnosti jak na českém trhu, tak v mezinárodním prostředí. Zaměříme se na rozvoj současné zákaznické báze a oslovování nových zákazníků s důrazem na oborová řešení v segmentech s růstovým potenciálem. Jako zásadní považuji úzkou spolupráci založenou na vzájemné důvěře našich zákazníků a kompetentních business konzultantů společnosti SAP i partnerských firem,“ popsal Ivo Kramoliš své priority na nové pozici.

Ivo Kramoliš je absolventem Sheffield Hallam University a The Nottingham Trent University. Hovoří plynně anglicky, německy, polsky a rusky. Ve volném čase se Ivo Kramoliš věnuje především sportovnímu létání, je držitelem licence soukromého pilota, a také sportovní střelbě IPSC a golfu.

UPC

Jason King
Jason King
Dne 2. září 2013 se viceprezidentem pro obchod a marketing UPC Česká republika stal Jason King.

V UPC Česká republika bude mít na starosti komplexní řízení oblasti produktů, marketingu a obchodu. Jason King je Kanaďan a vystudoval mezinárodní marketing na University of Strathclyde ve Velké Británii.

Naše produktové, marketingové a obchodní týmy naleznou v Jasonovi a jeho zkušenostech cennou pomoc na cestě k tomu, abychom ještě hlouběji porozuměli očekáváním našich zákazníků a abychom u nich posílili vnímání předností našich služeb poskytovaných na nejmodernější optické síti,“ říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC Česká republika. Jason King je přímým podřízeným Václava Bartoně.

Mým hlavním úkolem bude vedení obchodní stránky společnosti na jednom z nejkonkurenčnějších trhů v Evropě. UPC Česká republika nabízí nejrychlejší a nejstabilnější internetové připojení pro domácnosti. Mým stěžejním cílem je zajistit, abychom se opravdu zaměřovali na potřeby zákazníka a abychom i nadále přinášeli klíčové hodnoty z využívání internetového připojení, televizní zábavy a výhodného telefonování na českém trhu,“ říká Jason King, nový viceprezident UPC Česká republika pro obchod a marketing.

Mezi jeho 15leté zkušenosti v oblasti technologických a telekomunikačních společností patří pozice obchodního ředitele Oskara (Vodafone), ředitele Apple Computer IMC Czech Republic, ředitele marketingu T-Mobile/T-Com na Balkáně nebo pozice senior strategist u společnosti Telenor Dánsko.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Agilita a devops, přepracování a vyhoření

Pavel Houser , 12. červenec 2018 12:30
Pavel Houser

Michael Cote na The Register upozorňuje na častý problém: nové „agilní“ metody vývoje, všechny příst...

VíceRSS 

Zprávičky

Internet Mall snížil ztrátu, tržby mu vzrostly na 7,2 miliardy Kč

ČTK , 18. červenec 2018 17:29

Internet Mall mj. investuje do distribučního centra v Jirnech u Prahy, které by mělo sloužit 7 střed...

Více 0 komentářů

Google dostal kvůli Androidu od EK rekordní pokutu 4,34 mld. eur (aktualizace)

ČTK , 18. červenec 2018 13:26

Google využil Android k upevnění dominantní pozice svého internetového vyhledávače, uvádí EK....

Více 0 komentářů

EK oznámí rozhodnutí o pokutě pro Google

ČTK , 18. červenec 2018 12:10

Google dostal od EK za zneužití dominantního postavení již koncem loňského června pokutu 2,42 miliar...

Více 0 komentářů

Kalendář

04. 08.

09. 08.
Black Hat USA 2018
09. 08.

12. 08.
DEF CON 26
06. 09.

07. 09.
Humusoft Technical Computing Camp 2018

Starší zprávičky

Americká Workday koupila českou firmu Stories

ČTK , 18. červenec 2018 09:00

Českou firmu Stories založili tři datoví odborníci, kteří si dali za cíl změnit řízení velkých firem...

Více 0 komentářů

Slovensko zablokovalo přístup k desítkám webů s hazardními hrami

ČTK , 18. červenec 2018 08:00

Na návrh slovenského Finančního ředitelství soudy nařídily telekomunikačním operátorům zamezit příst...

Více 0 komentářů

Český startup CleverFarm buduje v Srbsku síť IoT

Pavel Houser , 17. červenec 2018 10:00

Český startup CleverFarm, který zavádí moderní technologie do zemědělství, pomáhá s budováním IoT sí...

Více 0 komentářů

Akcie Netflixu oslabily, Amazon a Disney konkurují

ČTK , 17. červenec 2018 09:36

Počet nových předplatitelů a tržby internetové televize Netflix zaostaly ve druhém čtvrtletí za oček...

Více 0 komentářů