• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

EaseUS Todo Backup Home 12

Tomáš Jirásko
13. 1. 2020
| Články
EaseUS Todo Backup Home 12

Pokud potřebujete jednoduše zálohovat soubory, složky, disky nebo systém svého domácího počítače nebo nepotřebujete pro práci řešení s komplexním korporátním managementem, patří mezi programy, které by vám mohli vyhovovat i EaseUS Todo Backup Home, aktuálně ve verzi 12 a pro čtenáře ITBiz.cz dostupný se slevou 50 %.

EaseUS Todo Backup Home 12 nabízí v jednoduchém, intuitivním prostředí vše, co může jednotlivý uživatel potřebovat. Zálohování disku nebo partition, zálohu systému, souborů, emailových účtů v Microsoft Outlook, klonování, přenesení systému, vytvoření záchranných disků atd.

Zálohy jsou rozděleny na čtyři oblasti – zálohu disku, zálohu systému, zálohu souboru a zálohu emailu.

U všech záloh máte možnost zvolit její způsob – tedy zda provádět vždy plnou, přírůstkovou nebo rozdílovou zálohu a jak často bude prováděna. Na výběr máte od jednorázové, přes denní, kde můžete nastavit přesný čas, kdy má být záloha provedena nebo v jakém intervalu (od 1 minuty). týdenní (den v týdnu a čas), měsíční (týden v měsíci + den / přesný den v měsíci) nebo po události (start/vypnutí počítače, přihlášení/odhlášení uživatele). Ovlivnit můžete i samozřejmě způsob práce se staršími zálohami, třeba zda ji při tvorbě novější smazat.

K dispozici máte možnost ukládat na lokální disky, jiné počítače v sítí, FTP, NAS, externí média. Do cloudu lze ukládat pouze u zálohy souborů, kdy na výběr máte Dropbox, Google Drive a OneDrive. Zálohu samozřejmě můžete nastavit nejen pro specifické soubory, ale na úrovní celých svazků, složek apod. a také omezit jenom na specifické soubory (dokumenty, hudba, video apod.).
V menu je i záložka Smart Backup, kdy se záloha provádí každou půl hodinu, pokud dojde k jakékoliv změně u dat, které pro tento způsob vyberete – v podstatě jde o přednastavenou souborovou zálohu. Všechny zálohy běží na pozadí a ani u systémové nemusíte přerušovat probíhající práci.

V dalších volbách můžete nastavit, které typy souborů nebudou do záloh zahrnuty, zda použít kompresi, zaheslování záložních souborů, automatické rozdělení velikosti souborů nebo omezit velikost segmentů zálohy na přesnou velikost v MB (50 MB skoky) nebo zvolit přednastavené CD apod. Zálohování probíhá svižně, první systémovpu zálohu z 750GB SSD disku jsme měli hotovou pod 1.5 hodiny.

Oblast zálohování doplňují záložky klonování disku a klonování systému. Při klonování systému se můžete rozhodnout, zda budete chtít vytvořit klon optimalizovaný pro SSD, zda půjde o přesnou kopii sektor po sektoru nebo zda chcete vytvořit přenosný systém na USB.

Backup Home 12 nabídne i několik doplňkových, nicméně užitečných nástrojů. S nimi lze vytvořit třeba záchranné (bootovací) disky WindowsPE nebo Linux na CD, USB nebo zvolit pouze vytvoření ISO souboru. V menu najdete i vymazání dat s určení počtu přepsání disku, iSCSI nastavení, upozornění emailem apod.

Zatím jsme byli s Todo Backup Home spokojení, nyní přejdeme k tomu, co není zcela potěšující. Asi největší slabinou pro řadu uživatelů je fakt, že software není lokalizován do češtiny, což považujeme za jeho velkou, byť jedinou chybu. Proti konkurenci (u které za to samozřejmě musíte připlatit) nenabízí možnost vlastního (značkového) cloudového úložiště.

EaseUS Todo Backup Home tak z našeho pohledu představuje ideální volbu pro všechny, kteří potřebují jednoduše zálohovat svoje data, bez nutnosti složitého nastavování a nechtějí obětovat více peněz, než musí (roční licence stojí 30 USD, ale v různých akcích, jako jsou Black Friday, Digital Monday apod. se běžně dostanete i na polovinu). V Backup Home máte vše nastavenu několika kliknutími, kdy prostě zaškrtnete, co se má zálohovat a pokud nechcete jít do přesnějšího nastavení nemusíte. S ovládáním a nastavením by neměly mít potíže ani lidé, kteří se počítačů „bojí“.

Rubriky: Podnikový softwareSecurity

Související příspěvky

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB
Zprávičky

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost Senát schválil

12. 6. 2025
Digitální revoluce v českých firmách: AI a cloud mění pravidla hry pro ERP systémy
Články

Digitální revoluce v českých firmách: AI a cloud mění pravidla hry pro ERP systémy

12. 6. 2025
Zprávičky

NÚKIB: Počet kybernetických incidentů v ČR byl v květnu nejnižší za poslední rok

11. 6. 2025
Padla další rekordní pokuta za porušení GDPR
Články

Bezpečnost a zpochybňování voleb jako nový trend

11. 6. 2025

Zprávičky

AI snižuje důležitost formálního vzdělání, říká studie PwC

ČTK
15. 6. 2025

Zavádění umělé inteligence (AI) na pracoviště výrazně zvyšuje produktivitu zaměstnanců i tržby firem. V

750 zaměstnanců ČSOB se díky Atosu zvládlo rychle přesunout do domácích kanceláří

Čínská společnosti Tencent zvažuje koupi jihokorejského vývojáře Nexon

ČTK
14. 6. 2025

Čínský internetový gigant Tencent Holdings zvažuje možnost nákupu jihokorejského vývojáře her Nexon. Tencent hledá

Nvidia a Perplexity AI plánují evropské modely AI, zapojí se také Slovensko

ČTK
13. 6. 2025

Americký výrobce vyspělých polovodičů Nvidia a a start-up Perplexity AI uzavřely partnerství pro vytvoření

OpenAI chce podle médií peníze od investorů ze Saúdské Arábie, Indie a emirátů

ČTK
13. 6. 2025

Americká společnosti OpenAI, která je průkopníkem v oblasti generativní umělé inteligence (AI), jednala se

Jeden z prvních počítačů Apple se v USA vydražil za více než 223 000 dolarů

Piráti podali oznámení na šéfa IT z MPSV Trpkoše, dle něj byly zakázky v pořádku

ČTK
12. 6. 2025

Piráti podali trestní oznámení na šéfa sekce IT ministerstva práce Karla Trpkoše kvůli zadávání

Policie zřejmě získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků

ČTK
12. 6. 2025

Policie pravděpodobně získá snadnější přístup do rejstříku trestů a evidence přestupků. Umožnit to má

Vláda projedná novelu, která zpřesní pravomoci NÚKIB

Nová pravidla pro kybernetickou bezpečnost Senát schválil

ČTK
12. 6. 2025

Vyloučení technologií, které by mohly představovat bezpečnostní riziko pro stát, má umožnit zákon o

ČR by si v AI měla najít silné stránky, potenciál je ve zdravotnictví

ČTK
12. 6. 2025

Česko by si v umělé inteligenci (AI) mělo najít silné stránky a těm se

Tiskové zprávy

O2 zavádí do své sítě samostatné 5G jádro (5G stand alone)

AI agenti místo „noreply“ v nové platformě Salesforce

AI vyžaduje kontext i ve veřejné správě

ZEBRA SYSTEMS vyhlásila nejlepší lokální partnery za rok 2024

Women in Tech snídaně: sdílení, které pomáhá ženám v technologiích růst

Méně papírování, rychlejší schvalování. Draslovka sjednocuje správu výdajů a služebních cest do jednoho systému

Zpráva dne

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Květen je měsícem růstu, můžete růst s Windows 11 jen za €20.00!

Redakce
15. 5. 2025

Kupte Windows 11 CDkey od Goodoffer24.com a můžete růst s tímto OS jak při...

Videa ITBiz.cz

Glenn Mallon, Dell Technologies

Elektronická recepční

FORXAI Mirror

Kamery pro průmysl a detekci požárů

Kamery pro vyhodnocení spokojenosti zákazníků

Kalendář

Zář 22
22. září @ 8:00 - 26. září @ 17:00

EMO Hannover 2025

Říj 1
Celý den

Cyber Attacks

Říj 21
Celý den

Bezpečnosť a dostupnosť dát

Zobrazit kalendář

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Malé modely AI mají být velkým trendem

Pavel Houser
3. 1. 2025

V záplavě prognóz technologického vývoje (nejen) v roce 2025 zde prozatím trochu zapadlo jedno téma, které...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Slovník

Deflace

Off-line

Klíčová slova

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware int Internet Operační systémy Podnikový software Právo Science Security Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • Vodním světem byl i asteroid Ceres
  • Za znečistěné ovzduší mohly požáry v kanadských lesích
  • Evoluční skok bez pravidel: Jaká prostředí osidlují rostliny s dvojnásobným genomem?

RSS AbcLinuxu RSS

  • Kali Linux 2025.2
  • Dánské ministerstvo pro digitální záležitosti má v plánu přejít na Linux a LibreOffice
  • AOSP (Android Open Source Project) bez zdrojových kódů specifických pro telefony Pixel od Googlu

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.