CES 2019: Co představil Dell

ITBiz.cz , 14. leden 2019 12:00 0 komentářů
CES 2019: Co představil Dell

Dell na veletrhu CES 2019 uvedl nový model Latitude 7400 2-in-1, který umí sledovat přítomnost uživatele a může jej přihlásit nebo se naopak uzamknout. Hlavní novinkou XPS 13 je umístění webkamery nad displej spolu s podporou Dolby Vision a nová bílostříbrná barva. Inspiron 7000 2-in-1 s hliníkovým tělem má v kloubu úložný prostor pro chytré pero.

Zeměpisná šířka 7400

Dell Latitude 7400 2n1
Dell Latitude 7400 2n1
Nový model Latitude 7400 2-in-1 nabízí něco jako šestý smysl – schopnost být připraven ještě dříve, než se ho uživatelé dotknou. Toto zařízení 2v1 je prvním počítačem na světě, který používá senzor vzdálenosti podporovaný technologií Intel Context Sensing Technology, a je vybaveno funkcí ExpressSign-in, která zjistí přítomnost uživatele, probudí systém a okamžitě provede snímání pro rozpoznání obličeje, používané k přihlášení pomocí funkce Windows Hello. A když si uživatel udělá přestávku a vzdálí se, zařízení to rozpozná a uzamkne se, aby šetřilo energii baterie a zajistilo bezpečnost.

Model Latitude 7400 2-in-1, který obdržel ocenění je nejmenší komerční 14" zařízení 2v1 na světě. Díky kloubu s proměnným momentem lze snadno otevřít a je nabízen s novým nádherným strojově upraveným hliníkovým povrchem v titanově šedé barvě. Bude také prvním modelem řady Latitude, který bude používat obal vyrobený společností Dell z recyklovaného plastového odpadu z oceánu.

Je zkonstruováno tak, aby jej bylo možné na jediné nabití používat až 24 hodin a technologie ExpressCharge od společnosti Dell umožňuje dobít baterii na 80 % kapacity za pouhou hodinu.

XPS 13 s kamerou nahoře

Dell XPS13
Dell XPS13
Společnost Dell zdokonalila 13" tenký a lehký notebook XPS 13 pomocí webové kamery umístěné u horního okraje displeje, aby poskytovala lepší zážitky z videa, a přichází také s novým provedením v bílostříbrné barvě. Dosud nejmenší webová kamera HD společnosti Dell o velikosti pouhých 2,25 mm umožňuje notebooku XPS ponechat si svůj trend definující displej InfinityEdge a současně přesunout kameru k hornímu okraji displeje, aby poskytovala lepší zážitky z videa. Model XPS 13 je také prvním notebookem v portfoliu společnosti Dell, který podporuje technologii Dolby Vision.

V porovnání se standardním obrazem dokáže technologie Dolby Vision poskytovat až čtyřicetkrát vyšší jas a až desetkrát tmavší odstíny černé.

XPS 13 bude mít čtyřjádrové procesory Intel Core8. generace. Notebook XPS 13 nabízí ještě zářivější vnitřní povrch z arkticky bílých tkaných skleněných vláken a novou variantu elektrolyticky oxidovaného vnějšího povrchu v bílostříbrné barvě, která tak doplňuje nádherné verze ve zlatorůžovém a bílém a v černém a stříbrném provedení.

Chytré pero v kloubu

Nová 13" a 15" zařízení Inspiron 7000 2-in-1 upoutají hliníkovým tělem, úzkými okraji a povrchovou úpravou vytvořenou diamantovým obráběním. První úložný prostor svého druhu v kloubu notebooku6 poskytuje místo pro uložení chytrého pera Active Pen. Nová klávesnice integruje tlačítko napájení a čtečku otisků prstů do nové klávesy napájení, která je součástí vlastní klávesnice. To Dellu umožnilo přidat číselnou klávesnici.

Nová zařízení Inspiron 7000 2-in-1 jsou také vybavena technologií Adaptive Thermal, která umožňuje systému přizpůsobit svůj výkonový profil podle toho, jak ho uživatel drží. Zařízení mění výkonové profily tak, aby produkovalo méně tepla při sledování filmů na klíně nebo aby pracovalo na plný výkon a zvyšovalo produktivitu při umístění na stole.

Aktualizované technologie

Technologie CinemaColor 2.0 umožní užít si bohatší a sytější barvy. Technologie CinemaSound 2.0 vylepšuje hlasitost, basy a dialogy. Optimalizace zvuku v zařízeních 2v1 automaticky upravuje charakteristiky zvukového signálu s ohledem na polohu zařízení. Software Waves MaxxAudio NX sleduje pohyby hlavy prostřednictvím webové kamery zařízení a zjištěné informace využívá k vylepšování zvuku ve sluchátkách pro všechny směry, přičemž upravuje orientaci zvuku podle polohy uživatele.

Technologie CinemaStream 2.0 vylepšuje zážitek ze streamování videa díky až desetkrát menší míře využívání vyrovnávací paměti a až šestinásobnému zvýšení kvality videa. Upřednostňuje nejkritičtější síťový provoz pro živé streamování a videochaty.

Dell Mobile Connect umožnil prý už více než 30 milionů telefonních hovorů a textových zpráv, při kterých uživatelé nemuseli dělit svou pozornost mezi počítač a smartphone. Dell posílil tuto nabídku dalšími funkcemi pro bezdrátový přenos souborů, takže uživatelé zařízení se systémem Android mohou přenášet fotografie a další soubory z telefonu do počítače a naopak pouhým přetahováním, dokonce i když nejsou připojeni k internetu.


Komentáře

RSS 

Komentujeme

Rok androidů a elektrických oveček

Pavel Houser , 16. leden 2019 12:00
Pavel Houser

Co si o roce 2019 mysleli P. K. Dick, R. Scott a I. Asimov a nakolik jim jejich prognózy vyšly?...

Více

Kalendář

25. 01.

27. 01.
DevConf.cz 2019
29. 01. Reshoper 2019
19. 03.

22. 03.
Amper 2019RSS 

Zprávičky

Francie vyměřila Googlu pokutu 50 milionů eur

ČTK , 22. leden 2019 08:00

Google si prý nedokázal zajistit adekvátní souhlas uživatelů pro zpracování jejich dat za účelem per...

Více 0 komentářů

Ruský úřad vede správní řízení s Facebookem a Twitterem

ČTK , 21. leden 2019 15:52

Ruské zákony vyžadují, aby údaje o ruských uživatelích byly uchovávány v Rusku....

Více 0 komentářů

Ministerstvo práce selhalo při IT zakázkách, tvrdí NKÚ

ČTK , 21. leden 2019 10:50

Resort podle NKÚ porušil rozpočtovou kázeň za půl miliardy korun....

Více 0 komentářů

Starší zprávičky

V USA zvažují rekordní pokutu pro Facebook

ČTK , 20. leden 2019 08:00

Americké dozorčí orgány zvažují, že uloží internetové společnosti Facebook rekordní pokutu za nedost...

Více 0 komentářů

Země EU se neshodly na podobě směrnice o digitálním copyrightu

ČTK , 19. leden 2019 09:00

Proti sobě stojí ekonomické zájmy velkých internetových firem a mediálních domů, padají ostrá slova ...

Více 0 komentářů

Databáze s 21 miliony hesly

ČTK , 19. leden 2019 08:00

Australan upozornil na dosud patrně největší únik e-mailů a hesel....

Více 0 komentářů

Datovou schránku půjde od příštího roku zřídit dálkově

ČTK , 18. leden 2019 11:21

V současnosti je kvůli zřízení datové schránky nutné dojít na úřad nebo CzechPOINT....

Více 0 komentářů