• Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
ITBiz.cz
ITBiz.cz
Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky

Správce sítí státu se sloučil s odštěpným závodem pošty

ČTK
4. 7. 2016
| Zprávičky

Nově vzniklá Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) se sloučila s odštěpným závodem ICT služby České pošty. O sloučení rozhodlo ministerstvo vnitra na základě předchozího souhlasu vlády. Od začátku července podnik přebírá veškeré činnosti odštěpného závodu pošty včetně jeho zaměstnanců, uvedla dnes mluvčí NAKIT Jana Víšková v tiskové zprávě. Nový podnik bude pro veřejnou správu zajišťovat mapování a rozvoj informační a komunikační infrastruktury s cílem uspořit náklady.
Novým ředitelem NAKIT je Jan Přerovský, který dříve vedl právě odštěpný závod pošty. Před příchodem na poštu v srpnu 2014 byl obchodním ředitelem Microsoftu a generálním ředitelem firmy Asseco Czech Republic. Úkolem podniku je podle Přerovského dosáhnout co největší míry bezpečnosti sítí veřejné správy a úspor peněz.

Požadavky na kapacitu, dostupnost a bezpečnost komunikačních sítí státu v posledních letech významně rostou. S tím vzrůstají i náklady všech institucí. „Dosavadní způsob řešení ICT projektů ve veřejné správě přestal vyhovovat. Ukázalo se, že je nutné přizpůsobit jej vývoji, který je právě v oblasti ICT mimořádně rychlý a technologicky náročný,“ uvedl výkonný ředitel podniku pro komunikační technologie Alan Ilczyszyn.

Agentura (NAKIT) vznikla na základě rozhodnutí vlády z loňského prosince a od ministerstva vnitra dostala na rozjezd deset milionů korun. NAKIT má na ministerstvu vnitra a podřízených organizacích najít úspory zhruba deset procent výdajů na informační a komunikační technologie. Úsporná opatření se mají začít projevovat od příštího roku. Ministerstvo vnitra vydává za vlastní ICT podporu a provoz systémů, které využívá celá veřejná správa, přes dvě miliardy korun ročně. To je nejvíce ze všech ministerstev a úřadů.

Příští rok chce agentura ušetřit například 60 milionů korun díky širšímu sdílení infrastruktury technologií a služeb úřady veřejné správy a složkami integrovaného záchranného systému. Jedním z nejdůležitějších projektů je radiokomunikační síť integrovaného záchranného systému PEGAS. Síť, vybavenou speciálními funkcemi pro potřeby policie, hasičů, zdravotnických záchranářů a dalších uživatelů z řad státní správy, čeká zásadní generační obměna.

Rubriky: České ITVeřejná správa

Související příspěvky

Zprávičky

Ruští hackeři se chlubí dalšími kyberútoky na české prezidentské volby

28. 1. 2023
Sophos představil XDR řešení pro synchronizované zabezpečení
Články

Lokální IT prodejci objevují výhody automatizace, již 39 % nabízí služby MSP či MSSP

27. 1. 2023
Zprávičky

Počet DDoS útoků na české firmy byl i v prosinci nadprůměrný

24. 1. 2023
CZ.NIC začal zveřejňovat seznam zablokovaných domén
Zprávičky

Žádost o blokaci dezinformačních webů nebyla nezákonným zásahem státu

24. 1. 2023

Zprávičky

Výzkum VMware ukazuje pokračující rozvoj moderních architektur komunitou vývojářů Spring

Pavel Houser
31. 1. 2023

Nejnovější studie společnosti VMware o stavu ekosystému okolo integračního prostředí Spring odhalila, v roce

Samsungu klesl provozní zisk v posledním čtvrtletí o 70 %

ČTK
31. 1. 2023

Jihokorejská společnost Samsung Electronics měla v posledním čtvrtletí loňského roku nejnižší provozní zisk od

Kvůli nedostatku čipů by výroba aut mohla do roku 2026 klesnout o pětinu

ČTK
30. 1. 2023

Celosvětová výroba automobilů by do roku 2026 mohla klesnout asi o 20 procent, což

Ruští hackeři se chlubí dalšími kyberútoky na české prezidentské volby

Redakce
28. 1. 2023

Check Point Research upozornil, že ruští hackeři, v čele s hacktivistickou skupinou NoName057(16), která byla

Špionážní kampaň skupiny StrongPity využívá trojanizovanou aplikaci Telegram

Pavel Houser
28. 1. 2023

Analytici společnosti ESET objevili novou kampaň skupiny StrongPity, kterou skupina distribuuje pomocí plně funkční,

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk, výhled zaostává za očekáváním analytiků

ČTK
27. 1. 2023

Americkému výrobci čipů Intel klesly ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 32 % na

Za bezpečnostní incidenty v cloudu mohou hlavně samotní zákazníci

Kriminalisté rozbili síť Hive, která stála za 1 500 útoky na firmy

ČTK
27. 1. 2023

Němečtí a američtí kriminalisté rozbili hackerskou síť Hive, která za poslední rok a půl

Bude 5G v budoucnosti motorem ekonomiky?

IDC: Odbyt chytrých telefonů loni klesl o 11 %, byl nejslabší od roku 2013

ČTK
26. 1. 2023

Odbyt chytrých telefonů se loni snížil o 11,3 procenta na 1,21 miliardy kusů, a

Tiskové zprávy

Nová chytřejší řešení společnosti Lenovo pro vzdělávání podporují výuku budoucnosti

Juniper Networks se podle analýzy Gartner Magic Quadrant třetím rokem po sobě řadí mezi lídry na trhu pevné a bezdrátové firemní LAN infrastruktury

Průzkum GFI Software: české firmy čelí vlně falešných e-mailů

Spolupráce OKI Europe, Kernow Coatings a Baker Materials na rostoucím evropském trhu s etiketami

Na sobotu připadá Den ochrany osobních údajů

Nový zákon o kybernetické bezpečnosti, NÚKIB vyzývá odbornou veřejnost ke konzultacím

Zpráva dne

Vánoční prodej doživotních licencí Windows 10 za € 12 a Office za € 23 na Goodoffer24!

Vánoční prodej doživotních licencí Windows 10 za € 12 a Office za € 23 na Goodoffer24!

Redakce
15. 12. 2022

Ať už hledáte cestu, jak levně postavit nový počítač, nebo si chcete upgradovat stárnoucí...

Odebírat newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Komentujeme

Chvála černých skřínek

Prokletý smartphone: nejen chyby, ale i špatné rozhodování

Pavel Houser
27. 12. 2022

Asi nikoho nepřekvapí, že za neustálou dostupnost smartphonu se platí tím, že práce na tom zařízení...

Nadcházející akce

  1. Hannover Messe 2023

    17. dubna - 21. dubna

Zobrazit všechny Akce

Slovník

Set-top-box

HDP

Ad – Advertisement

Nejpopulárnější články

Vybudujte linii obrany pro zastavení vlny ransomwarových útoků

Redakce
23. 12. 2022

Kde se v podnicích uplatní metaverzum?

Redakce
2. 1. 2023

Hrátky s magnetickými víry

Elektronový vír slibuje zařízení s nižším odporem

Pavel Houser
21. 12. 2022

Trendy: předplacené služby, kontejnery, vliv rostoucích cen energií a experti se širším záběrem

Redakce
28. 12. 2022

Bezpečnost cloudu posílí serverless architektura

Redakce
30. 12. 2022

Kategorie

  • Články
  • Komentujeme
  • Slovník
  • Tiskové zprávy
  • Zprávičky

Portál ITbiz.cz přináší informace z IT a byznysu již od roku 2006. Provozuje jej internetové vydavatelství Nitemedia. Hosting zajišťuje společnost Greenhousing.cz. Mezi další naše projekty patří například ABClinuxu.cz a Sciencemag.cz. Na stránce Redakce naleznete informace o redakci a možnostech inzerce.

Rubriky

Akce a události Byznys Cloud Ekomerce Hardware Internet Operační systémy Podnikový software Právo Rozhovory Science Security techn Technologie Telekomunikace Veřejná správa Vývoj a HTML Zpráva dne České IT česk

Píšeme jinde

RSS ScienceMag RSS

  • S degenerací mozku souvisí mineralizace železa
  • Nanotechnologie využívající cigaretové nedopalky napomůže při odstraňování hormonů z odpadních vod
  • Sekvojovec nebo zerav: Při obnově lesů by mohly pomoci cizokrajné stromy

RSS AbcLinuxu RSS

  • Různé hashe u automaticky generovaných archivů na GitHubu
  • Unvanquished 0.54
  • coreboot 4.19

Newsletter

Zásady ochrany osobních údajů.

Zkontrolujte svoji doručenou poštu a potvrďte odběr.

Žádné výsledky
Zobrazit všechny výsledky
  • Technologie
  • Byznys
  • Software
  • Hardware
  • Internet
  • Telco
  • Science
  • České IT
  • Události

© 2019 Vydává Nitemedia s.r.o. Hosting zajišťuje Greenhousing.cz.

Tento web používá cookies. Pokračováním dáváte souhlas s jejich používáním. Více na itbiz.cz/soukromi.